Ważne

„Przestroga naukowców z całego świata dla ludzkości…” – ciąg dalszy

Ziemia - widok na południową Afrykę i otaczający ocean. Źródło: NASA/NOAA Suomi National Polar-orbiting Partnership

O artykule “World Scientists’ Warning to Humanity: A Second Notice” („Przestroga naukowców z całego świata dla ludzkości: drugie ostrzeżenie”), opublikowanym w naukowym czasopiśmie Bioscience, pisaliśmy niedawno na stronie Nauki dla Przyrody. Wokół artykułu toczy się dalsza dyskusja, ukazują się komentarze, planowane są dalsze działania. 8 marca 2018 r. Bioscience opublikowało trzy listy napisane w odpowiedzi na „World Scientists’ …” (w tym jeden autorstwa prof. Piotra Skubały z Uniwersytetu Śląskiego, członka „Nauki dla Przyrody”) oraz odpowiedź autorów artykułu:

Uniwersytet w Sydney (Australia) wydał komunikat prasowy dotyczący reakcji w świecie na Ostrzeżenie naukowców i nowo opublikowane listy na ten temat: Scientists’ warning to humanity ‚most talked about paper’. Pisze o tym także opiniotwórczy brytyjski dziennik Independent: 20,000 scientists give dire warning about the future in ‚letter to humanity’ – and the world is listening.

Planowane jest wydarzenie dotyczące „Przestrogi…” podczas konferencji klimatycznej COP 24, która odbędzie się w grudniu 2018 w Katowicach. Organizatorzy szukają naukowców, którzy mogliby wystąpić w programie „Climate Matters” (gospodarz i producent: Stuart Scott), lub nadesłać nagrania video z wystąpień, w których prezentują wykład dotyczący„Przestrogi…”. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

4 Trackbacks / Pingbacks

  1. Inauguracja Ekopawilonu na katowickim rynku – Nauka dla Przyrody
  2. Badania i apele naukowców o ochronę Ziemi – rozmowa w Klubie Trójki – Nauka dla Przyrody
  3. Naukowcy ostrzegają: wkrótce może być za późno – Nauka dla Przyrody
  4. „Planetarne my,” czyli jak żyć w epoce człowieka? – Nauka dla Przyrody

Możliwość komentowania jest wyłączona.